Systemy dla polskiego biznesu · aktualizacja 2026-10-20
Logo Symfonia ERPProfil produktu · przegląd oficjalnych źródeł

Symfonia ERP

Symfonia oferuje ekosystem programów finansowych, kadrowo-płacowych i operacyjnych dla polskich firm. Obejmuje handel, produkcję, elektroniczny obieg dokumentów i analitykę, a także wariant ERP w chmurze. Poszczególne produkty mają odrębny zakres, dlatego ważne jest ustalenie, które dane będą wspólne i jakie połączenia są częścią planowanego wdrożenia.

Systemy ERPKadry i płaceSystemy HRBI i dashboardy
Przejdź do Symfonia ERP Sprawdzono 2026-10-14
Model wycenyOferta indywidualna
Zakres katalogu4 kategorii
Źródła dostawcy2 oficjalne strony
WeryfikacjaDokumentacja publiczna
Analiza dopasowania

ERP łączący handel, finanse i procesy

Scenariusz dla firmy, która porządkuje dane między działami. Zakres dotyczy udokumentowanych konfiguracji; osobne produkty i integracje oznaczamy jako zależność, a licencje należy wycenić oddzielnie.

Jak liczymy punkty ↗
AI ma wpływ na wynik

Jak ważne jest AI w Twojej firmie?

80% funkcje biznesowe + 20% AI

Porównujemy zakres w opisanych planach, nie sam pakiet podstawowy ani cenę. Wynik to potwierdzone punkty; brakujące dane i ich wpływ pokazujemy osobno.

Logo Symfonia ERP

Symfonia ERP

36/ 100
potwierdzone punkty dopasowania
29 pkt do sprawdzenia · zakres 36–64/100
Biznes 41/100AI 14/100

Rodzina Symfonii pozwala łączyć handel, produkcję i obieg dokumentów z księgowością oraz kadrami.

Dla kogo: Dla firm łączących księgowość, kadry i handel, które chcą rozbudowywać istniejące środowisko Symfonii lub wdrażać spójny zestaw procesów z pomocą lokalnego partnera.

AI: Potwierdzono czat AI beta w Symfonii eDokumenty, oparty na wiedzy o obsłudze systemu; nie oznacza to agenta działającego w każdym module ERP.

Uwzględnij: Nazwij dokładne produkty w ofercie, ponieważ Symfonia ERP, R2Płatnik i eDokumenty nie są jednym identycznym pakietem.

Pełny profil AI ↗
Dopasuj punktację do swojej firmy Biznes + AI ↗

Wagi są wspólne dla wszystkich produktów. Zmiany pozostają w tej karcie.

Wymagania biznesowe

Wymagania AI w tej kategorii

Różnice w możliwościach

✓ Potwierdzone · ◐ Warunkowo · − Nie spełnia · ? Do sprawdzenia

Na mniejszym ekranie przesuń tabelę w bok. Ten sam status może kryć różne plany i warunki — przeczytaj opis.

Wspólne wymagania biznesowe — źródło i warunki przy każdej ocenie
Kryterium / waga względnaSymfonia ERP
Waga 16Handel i magazynSprzedaż oraz zarządzanie stanami lub obrotem magazynowym.◐ Warunkowo

Handel i magazyn należą do dobieranych produktów oferty.

Źródło
Waga 16Finanse i księgowośćModuł finansów i prowadzenia ksiąg; polską lokalizację trzeba potwierdzić w konfiguracji wdrożenia.◐ Warunkowo

Systemy finansowo-księgowe są dobierane do konfiguracji wdrożenia.

Źródło
Waga 12Kadry i płaceNaliczanie wynagrodzeń oraz dane kadrowe, we wskazanym module lub produkcie rodziny.◐ Warunkowo

Kadry i płace obejmują odrębne produkty i warianty.

Źródło
Waga 12Procesy produkcyjneUdokumentowane zarządzanie produkcją lub zleceniami produkcyjnymi; sam magazyn nie wystarcza.◐ Warunkowo

Oferta zawiera rozwiązania produkcyjne jako element dobieranego zestawu.

Źródło
Waga 12Obieg dokumentów i procesówWorkflow lub DMS do przekazywania i obsługi dokumentów między uczestnikami procesu.◐ Warunkowo

Elektroniczny obieg dokumentów jest dostępny przez odpowiedni produkt.

Źródło
Waga 12Wariant chmurowyDostawca opisuje oferowany wariant chmurowy lub przeglądarkowy; nie zakładamy identycznych funkcji jak lokalnie.◐ Warunkowo

Dostawca oferuje ERP w chmurze; zakres wymaga wskazania konkretnego produktu.

Źródło
Waga 2.5Wersje BOM z datami obowiązywaniaPokaż funkcję „Wersje BOM z datami obowiązywania” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Planowanie według ograniczonej zdolności stanowiskPokaż funkcję „Planowanie według ograniczonej zdolności stanowisk” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Śledzenie własnych komponentów u podwykonawcówPokaż funkcję „Śledzenie własnych komponentów u podwykonawców” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Ujęcie kosztów transportu w wycenie zapasówPokaż funkcję „Ujęcie kosztów transportu w wycenie zapasów” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Wyliczenie daty dostawy na podstawie podażyPokaż funkcję „Wyliczenie daty dostawy na podstawie podaży” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Zatwierdzanie zmian konstrukcyjnych przed produkcjąPokaż funkcję „Zatwierdzanie zmian konstrukcyjnych przed produkcją” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 2.5Test aktualizacji rozszerzeń w odizolowanym środowiskuPokaż funkcję „Test aktualizacji rozszerzeń w odizolowanym środowisku” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Podstawowe obszary i testy dla tej kategorii

AI — funkcje, kanały i agenci

Samo wysyłanie Email, SMS, WhatsApp lub połączenia głosowe nie potwierdzają użycia AI. Wagi poniżej dotyczą części AI i wynikają z wybranej kategorii.

AI: dokładny zakres, warunki i źródła. Waga 0 = informacja poza punktacją tej kategorii.
Kryterium / waga względnaSymfonia ERP
Waga 4Tworzenie treści i dokumentówAI generujące lub redagujące treść; zwykły edytor i szablony nie wystarczają.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono generowania lub redagowania treści przez AI w sprawdzonej ofercie.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 24Analiza, ekstrakcja i prognozy AIPotwierdzone wykorzystanie AI lub ML do danych, dokumentów, prognoz lub rekomendacji.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono analizy, ekstrakcji lub prognozowania z użyciem AI w sprawdzonych źródłach.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 16Asystent konwersacyjny AIAsystent odpowiadający na pytania zespołu lub klientów. Sam formularz lub reguły nie wystarczają.◐ Warunkowo

Konwersacyjny czat AI beta jest opisany dla odrębnego produktu Symfonia eDokumenty.

Źródło
Waga 20AI Agent — wykonywanie działańAI wykonujące działania w systemie lub przez narzędzia. Generowanie odpowiedzi nie potwierdza wykonywania zadań.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono agenta AI wykonującego działania biznesowe za pomocą narzędzi.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 0 · informacyjnieAI w EmailAI tworzące, analizujące, optymalizujące lub obsługujące wiadomości e-mail.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono funkcji AI piszącej, obsługującej lub optymalizującej e-mail.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 0 · informacyjnieAI w SMSAI używane konkretnie do SMS. Sama możliwość wysyłki SMS nie potwierdza AI.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono funkcji AI przeznaczonej do tworzenia lub obsługi wiadomości SMS.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 0 · informacyjnieAI w WhatsAppPotwierdzony udział AI w treści lub obsłudze rozmów WhatsApp; zwykły chatbot nie wystarcza.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono funkcji AI przeznaczonej do rozmów lub wiadomości WhatsApp.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 0 · informacyjnieAI Voice — rozmowy i transkrypcjeBot głosowy, transkrypcja lub podsumowanie AI. W komórce podajemy dokładne zastosowanie.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono bota głosowego, transkrypcji ani podsumowań rozmów z użyciem AI.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 4Język polski w funkcji AIPotwierdzony język polski danej funkcji AI. Polska strona handlowa nie jest takim potwierdzeniem.? Do sprawdzenia

Nie potwierdzono wyraźnie obsługi języka polskiego przez opisane funkcje AI.

Potwierdź podczas demonstracji
Waga 12Kontrola i zatwierdzanie działań AIUdokumentowane uprawnienia, nadzór, zatwierdzanie lub ograniczenie źródeł specyficzne dla AI.◐ Warunkowo

Czat w Symfonii eDokumenty korzysta z dokumentacji i bazy wiedzy oraz kieruje do odpowiednich instrukcji.

Źródło
Waga 20Wartości przed i po propozycji AIPokaż funkcję „Wartości przed i po propozycji AI” na przykładowym rekordzie wraz z wynikiem, uprawnieniami i wymaganym planem.? Do sprawdzenia

Ten konkretny punkt nie został zweryfikowany. Brak dowodu nie oznacza braku funkcji. Poproś o demonstrację w proponowanym planie.

Potwierdź podczas demonstracji
Sprawdzone materiały AI i daty przeglądu

Symfonia ERP · 2026-10-14

Pełny sposób liczenia · Zgłoś korektę

Dopasowanie do potrzeb

Kiedy warto rozważyć Symfonia ERP?

Dla firm łączących księgowość, kadry i handel, które chcą rozbudowywać istniejące środowisko Symfonii lub wdrażać spójny zestaw procesów z pomocą lokalnego partnera.

Polski rynek: Polski dostawca publikuje produkty dostosowane do lokalnej księgowości, płac i KSeF oraz sieć partnerów.

Zakres opisany przez dostawcę

Co oferuje produkt?

  • Finanse i księgowość
  • Handel, magazyn i rozwiązania produkcyjne
  • Kadry i płace oraz procesy HR
  • Elektroniczny obieg dokumentów
  • ERP w chmurze i moduły BI

Funkcja opisana na stronie produktu nie musi być częścią każdego planu. Szczegóły oferty i źródła znajdziesz poniżej.

Cena i warunki planu

Oferta indywidualna

Oferta wymaga doboru produktów, stanowisk i usług wdrożeniowych. Porównaj cenę licencji lub abonamentu z integracjami, migracją, aktualizacjami i opieką partnera.

Jednostka rozliczenia
Wybrane moduły i zakres wdrożenia według oferty
Waluta
Zależna od oferty
Podatki
Do potwierdzenia
Otwórz oficjalną ofertę cenową

Nie przeliczamy cen automatycznie między walutami. Cena promocyjna lub miesięczny ekwiwalent planu rocznego nie są ceną każdego wariantu zakupu.

Policz koszt swojej konfiguracji ↗
Informacje, które można sprawdzić

Fakty i ich źródła

ObszarInformacja dostawcyŹródło
Zakres produktuFinanse i księgowośćsymfonia.pl
Funkcja operacyjnaHandel, magazyn i rozwiązania produkcyjnesymfonia.pl
Integracja lub sposób pracyKadry i płace oraz procesy HRsymfonia.pl

Przegląd 2026-10-14. To weryfikacja publicznych informacji, nie niezależny audyt działania produktu.

Przed podpisaniem umowy

Co ustalić z dostawcą?

  • Nazwij dokładne produkty w ofercie, ponieważ Symfonia ERP, R2Płatnik i eDokumenty nie są jednym identycznym pakietem.
  • Sprawdź koszt integracji, aktualizacji i migracji oraz zakres obsługi KSeF i bankowości.

Scenariusz do pokazania na demonstracji

Przetestuj pełen proces od zamówienia do płatności, wraz z korektą, brakiem magazynowym i raportem. Uwzględnij przynajmniej jeden nietypowy przypadek.

Materiały źródłowe

  1. symfonia.pl Oficjalna strona
  2. symfonia.pl / kontakt /

Źródło materiału marki . Nazwa i znak należą do odpowiedniego właściciela.

Zgłoś korektę lub nowe źródło ↗
Poszerz listę kandydatów

Alternatywy w podobnych obszarach

Wróć do kategorii ↗
Logo enova365Model mieszany

enova365

61/100Biznes 80% + AI 20%ERP łączący handel, finanse i procesy · AI 26/100 · 36 pkt do sprawdzenia

Workflow łączy procesy między działami korzystającymi z polskiej księgowości, handlu i kadr.

enova365 jest modułowym ERP obejmującym księgowość, handel, kadry i płace, CRM, obieg procesów oraz analitykę. Dostawca pozwala wybierać model licencji i infrastrukturę lokalną lub chmurową. Wdrożenia prowadzą autoryzowani partnerzy. Zakres można rozwijać etapami, dlatego porównanie powinno uwzględniać docelowe moduły, integracje i konfigurację konkretnej organizacji.

  • Finanse i księgowość
  • Kadry, płace oraz procesy HR
  • Handel i zarządzanie magazynem
Streamsoft PrestiżOferta indywidualna

Streamsoft Prestiż

51/100Biznes 80% + AI 20%ERP łączący handel, finanse i procesy · AI —/100 · 44 pkt do sprawdzenia

Produkcję i logistykę można połączyć z MES, CAD lub CAM w analizowanym wdrożeniu.

Streamsoft Prestiż to ERP dla firm produkcyjnych, handlowych i usługowych. Łączy zarządzanie produkcją, logistykę, magazyn, finanse, rozrachunki i kadry, a zakres można uzupełnić o CRM, DMS i BI. Dostawca opisuje integracje z urządzeniami oraz systemami MES, CAD i CAM. Wybór wymaga analizy procesów i danych charakterystycznych dla danej branży.

  • Zarządzanie produkcją i zleceniami
  • Handel, magazyn i logistyka
  • Finanse, rozrachunki oraz kadry i płace
Logo Comarch OptimaModel mieszany

Comarch Optima

61/100Biznes 80% + AI 20%ERP łączący handel, finanse i procesy · AI 76/100 · 39 pkt do sprawdzenia

Optima pozwala dobierać polskie moduły księgowe, handlowe i płacowe z pomocą sieci partnerów.

Comarch Optima to modułowy system dla małych i średnich firm oraz biur rachunkowych. Łączy finanse, księgowość, sprzedaż i magazyn z obsługą kadr oraz płac. Dostępne są warianty lokalne i chmurowe oraz aplikacje zintegrowane. Zakres wdrożenia zależy od wybranych modułów, liczby stanowisk i sposobu wymiany danych z pozostałymi narzędziami firmy.

  • Moduły finansów i księgowości
  • Sprzedaż, faktury i magazyn
  • Kadry oraz naliczanie płac
Logo HRappkaAbonament

HRappka

45/100Biznes 80% + AI 20%HR od rekrutacji do rozwoju · AI 28/100 · 55 pkt do sprawdzenia

Proces od kandydata do wynagrodzenia z funkcjami dla agencji zatrudnienia.

HRappka łączy rekrutację, zatrudnienie i rozliczenia pracowników w systemie all-HR. Zakres obejmuje kadry i płace, ewidencję godzin, dokumentację oraz portal pracowniczy. Dostawca opisuje także procesy charakterystyczne dla agencji pracy, jak legalizacja cudzoziemców i zarządzanie zakwaterowaniem. Wdrożenie należy zaplanować na podstawie konkretnych umów, ról i modelu obsługi zatrudnienia.

  • System ATS do rekrutacji
  • Dokumenty kadrowe i wynagrodzenia
  • Planowanie i ewidencja czasu pracy
Logo InsERT nexoModel mieszany

InsERT nexo

25/100Biznes 80% + AI 20%ERP łączący handel, finanse i procesy · AI —/100 · 64 pkt do sprawdzenia

Subiekt, Rewizor i Gratyfikant tworzą dobierany zestaw dla handlu, księgowości oraz płac.

InsERT nexo to rodzina zintegrowanych programów dla MŚP. Subiekt odpowiada za sprzedaż i magazyny, Rachmistrz za uproszczoną księgowość, Rewizor za księgi handlowe, Gratyfikant za kadry i płace, a Gestor za CRM. Warianty nexo i nexo PRO różnią się możliwościami rozszerzania. Dobór całego zestawu powinien wynikać z procesów firmy.

  • Subiekt: sprzedaż i gospodarka magazynowa
  • Rachmistrz lub Rewizor: księgowość
  • Gratyfikant: kadry i płace
Teta HR i Teta MEOferta indywidualna

Teta HR i Teta ME

39/100Biznes 80% + AI 20%Kadry i płace z samoobsługą pracowników · AI —/100 · 58 pkt do sprawdzenia

Rozbudowane kadry i płace z odrębną samoobsługą pracowniczą Teta ME.

Teta HR obsługuje administrację kadrową i naliczanie wynagrodzeń, a Teta ME zapewnia samoobsługę pracowników. Rozwiązanie obejmuje dostęp do pasków płacowych i PIT, dokumenty, wnioski oraz wybrane procesy czasu pracy. Jest kierowane do bardziej złożonych organizacji. Zakres wdrożenia i model świadczenia usługi wymagają uzgodnienia z dostawcą dla konkretnej firmy.

  • Naliczanie wynagrodzeń
  • Dostęp online do pasków płacowych i PIT
  • Elektroniczne dokumenty kadrowe